Przejdź do treści
Strona główna » Trycholodzy kliniczni otrzymali dyplomy

Trycholodzy kliniczni otrzymali dyplomy

Pierwsi absolwenci studiów podyplomowych Trychologia kliniczna opuścili mury Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Uroczyste zakończenie studiów odbyło się 27 maja br. Wraz z absolwentami i ich rodzinami ten wyjątkowy dla nich i Uczelni dzień celebrowali prorektor ds. jakości kształcenia prof. Agnieszka Zimmermann, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Roman Nowicki oraz wykładowcy. Uroczystość poprowadziła profesor Magdalena Górska-Ponikowska, kierownik studiów podyplomowych Trychologia kliniczna oraz dyrektor Kolegium Kształcenia i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Katarzyna Grzejszczak, które powitały zgromadzonych gości oraz głównych bohaterów wydarzenia – absolwentów. – Dzisiaj świętujemy wspólny sukces. Dyplomatorium studiów podyplomowych z zakresu trychologii – studiów wyjątkowych i pionierskich w skali globalnej – podsumowała prof. Górska-Ponikowska. – Przekazaliśmy Wam wiedzę z zakresu nauk podstawowych, klinicznych, z inżynierii genetycznej. Jestem ogromnie wzruszona i dumna z Waszego zaangażowania w naukę niełatwych i często nowych przedmiotów.  Z miesiąca na miesiąc z podziwem obserwowałam Wasz rozwój naukowy. Dziękuję Państwu w imieniu swoim i Władz Uczelni za wybór naszego kierunku i życzę sukcesów w pracy trychologa klinicznego.

Absolwenci otrzymali certyfikaty z rąk prorektor ds. jakości kształcenia prof. Agnieszki Zimmermann, dyrektor Kolegium Kształcenia i Rozwoju Kadr Katarzyny Grzejszczak oraz kierownika studiów podyplomowych – Trychologia kliniczna prof. Magdaleny Górskiej-Ponikowskiej.

W imieniu świeżo upieczonych trychologów klinicznych głos zabrała Julia Belgrad-Kulig. Wykład inspirujący pt. „Kilka refleksji w poniedziałek przed południem” wygłosił dr Marek Bukowski, który opowiedział o zastosowaniach trychologii w codziennym życiu.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaproszeni goście oraz główni bohaterowie wydarzeń zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia oraz na poczęstunek.

Kolejna edycja studiów podyplomowych Trychologia kliniczna ruszy w nowym roku akademickim. Rekrutacja rozpocznie się w czerwcu. Dodatkowe informacje na stronie dedykowanej kierunkowi.

Skip to content