Studenci fizjoterapii dna miednicy i trychologii klinicznej zainaugurowali rok akademicki. W GUMEDICUM uroczyście rozpoczęła się druga edycja obu kierunków.
Na inauguracji, oczywiście oprócz najbardziej zainteresowanych, czyli słuchaczy, pojawili się m.in. prof. Agnieszka Zimmermann, prorektor ds. kształcenia, prof. Michał Żmijewski, prorektor ds. nauki, prof. Marcin Gruchała, kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii, były rektor, prof. Magdalena Górska-Ponikowska oraz dr Katarzyna Gierat-Haponiuk.
– To wyjątkowe studia, bo wyjątkowi są ludzie, czyli nasi wspaniali wykładowcy, eksperci zarówno z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ale też zaprzyjaźnionych uczelni z całej Polski. Pozwolę sobie też wspomnieć naszych „ojców chrzestnych”, czyli prof. Marcina Gruchałę, prof. Agnieszkę Zimmermann, którzy pozwolili nam te studia zrealizować – powiedziała dr Katarzyna Gierat-Haponiuk, kierownik studiów podyplomowych fizjoterapii dna miednicy.
W ramach tego kierunku, studenci poznają m.in. diagnostykę funkcjonalną w fizjoterapii, fizjoterapię w zaburzeniach urgoinekologicznych, fizjoterapię w pediatrii, czy fizjoterapię w zaburzeniach seksualnych.
– Studia podyplomowe trychologia kliniczna powstały, aby edukować, ale także, co jest dla nas bardzo ważne, ujednolicać wiedzę z zakresu szeroko pojętej, interdyscyplinarnej trychologii – mówiła kierownikiem studiów trychologia kliniczna, prof. Magdalena Górska-Ponikowska. – Będziemy łączyć nauki podstawowe z naukami klinicznymi. Będziecie państwo mieli zajęcia z klinicystami, z naukowcami, będzie także aspekt social mediów. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że są to studia unikalne w skali globalnej.
Głos zabrała również prof. Agnieszka Zimmermann, która zwróciła się do studentów – Studia podyplomowe, to wybór dla tych, którzy chcą się rozwijać. I jestem przekonana, że w naszych murach, pod opieką naszej kadry, będziecie się państwo rozwijać.
Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Marcin Gruchała, kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii, który mówił m.in. o chorobach serca, różnicach w długości życia pomiędzy mieszkańcami zachodniej oraz wschodniej Europy, a także o zasadach dobrych relacji z pacjentami.