Przejdź do treści
Strona główna » Zainaugurowano zajęcia na trychologii klinicznej

Zainaugurowano zajęcia na trychologii klinicznej

Słuchacze studiów podyplomowych Trychologia kliniczna oficjalne rozpoczęli studia. Inauguracja odbyła się 7 października w auli im. S. Hillera w Collegium Biomedicum. Obecni byli dr hab. Tomasz Smiatacz, prorektor ds. studenckich, prof. Aida Kusiak, prodziekan Wydziału Lekarskiego oraz prof. Piotr Wąż, prodziekan ds. dydaktycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Uroczystość otworzyła Katarzyna Grzejszczak, zastępca kanclerza ds. strategii i rozwoju, dyrektor Kolegium Zarządzania i Rozwoju Kadr Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego GUMEDICUM, w ramach którego powstały studia. Powitała wykładowców i gości, w tym dyrektora Macieja Zegarskiego z firmy ONLYBIO.life S.A., partnera naukowo-strategicznego oraz Alicję Gondek-Urtnowską i Dariusza Urtnowskiego. – To wyjątkowy dzień w historii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ale i dla mnie osobiście, ponieważ jest zwieńczeniem pracy i zaangażowania wielu osób. Dla Państwa, rozpoczynających dziś edukację, to nowy rozdział w życiu. Mam nadzieję, że nauka w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, na pierwszym tego typu kierunku w Polsce, będzie wspaniałą przygodą, pełną wyzwań i nowych możliwości – powiedziała. – Będziecie poznawać nowe rzeczy, pogłębiać dotychczasową wiedzę i odkrywać nieznane. Lecz także i my będziemy się uczyć, by jak najlepiej odpowiadać na Państwa potrzeby. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i liczymy na współpracę.

Głos zabrała także prof. Magdalena Górska-Ponikowska, kierownik Katedry Chemii Medycznej, kierownik studiów Trychologia kliniczna. – Udało się, otworzyliśmy pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które łączą rzetelną wiedzę z zakresu nauk podstawowych i klinicznych z praktycznym podejściem biznesowym podsumowała. – Mamy wszystko co potrzeba: renomowanych wykładowców, świetną bazę dydaktyczną i kliniczną, wsparcie władz Uczelni, pomoc ze strony partnerów, którzy wyposażą nasze sale ćwiczeniowe w niezbędny sprzęt oraz Państwa, naszych studentów. Dziękuję Wam, za podjęcie ambitnego wyzwania, jakim jest rozpoczynanie kolejnego etapu edukacji. Chcemy razem z Wami budować program tych studiów, odpowiadać na Wasze indywidualne potrzeby i zainteresowania.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Roman Nowicki, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed, który opowiedział o historii  Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed.

  • Zdjęcia dzięki uprzejmości magazynu Trychologia okiem specjalisty, fot.prestige photo.
Skip to content